​​​تابان بتن نوید اصفهان

بتن با الیاف شیشه، بتنی است که کاربرد وسیعی در صنعت ساخت و ساز دارد. بتن GFRC نوعی از بتن مسلح به شمار می رود که در آن از فولاد استفاده نشده است. واضح است که بتن با وجود مقاومت بالای فشاری، مقاومت کششی پایینی دارد. متداول ترین روش برای بالا بردن مقاومت آن در برابر بارهای کششی، استفاده از فولاد است. با این حال، تکنولوژی های جدید و مصالح نوین، جایگزین هایی برای این کار یافته اند. یکی از این روش های جدید، استفاده از الیاف شیشه در بتن است. الیاف شیشه توانایی تحمل بارهای کششی را داشته و می تواند خصوصیات فیزیکی بتن را به نحو مطلوبی ارتقا دهد. 
بتن با الیاف شیشه یا همان GFRC به دلیل فرم، بافت و رنگ های متنوعش، بیشتر در دکوراسیون و نما کاربرد دارد. همچنین به شدت در برابر عوامل خارجی تخریب کننده، مقاوم است. بنابراین از این بتن می توان در محیط های با شرایط جوی نامساعد نظیر رطوبت، یخ زدگی و ... استفاده کرد. ویژگی خاص بتن های GFRC تولید شرکت ما طبیعی بودن رنگ تولیدی است. این ویژگی به دلیل نوع خاص مواد بازیافتی معدنی به کاربرده شده در ترکیبات مواد است.

مزایای بتن GFRC

GFRC یا همان بتن با الیاف شیشه، یکی از مصالحی است که در کارهای مهندسی استفاده می شود. خصوصیات این نوع از مصالح می تواند با توجه به طرح اختلاط، نوع الیاف، و تکنولوژی ها و روش های متداول برای تولید، متغیر باشد. خصوصیاتی که سبب استفاده ی گسترده از این نوع بتن شده اند، به شرح زیر می باشند:
• بتن با الیاف شیشه را می توان در آزمایشگاه و یا حتی در هنگام بهره برداری مورد آزمایش قرار داد. این بتن در برابر محیط های مرطوب، نمکی و ... مقاوم است. همچنین در این گونه محیط ها به دلیل عدم وجود آرماتور (فولاد دچار خردگی می شود) مقاومت بهتری را نسبت به بتن مسلح عادی از خود نشان می دهد. 
• این نوع بتن در مقایسه با بتن های قدیمی و سنتی بسیار سبک تر است. بنابراین فرآیند نصب و اجرای آن بسیار سریع تر خواهد بود. 
• این نوع بتن را تقریبا می توان به هر شکلی در آورده و مورد استفاده قرار داد. 
• اجزای تشکیل دهنده ی این نوع از بتن در برابر آتش بسیار مقاوم هستند. در پروژه هایی که از این نوع بتن استفاده شده است، در صورت آتش سوزی بتن نقش عایق گرمایی را بازی کرده و از میزان اشتعال سایر مصالح خواهد کاست.
• GFRC بسیار نازک و مقاوم است و وزن آن از بتن معمولی 75 تا 90 درصد کمتر است. سبک تر بودن علاوه بر آسان تر کردن فرآیند نصب و اجرا، سبب کاهش بار وارده به سازه هم خواهد شد. همچنین خصوصیات مکانیکی این بتن باعث سهولت در حمل و نقل (سبک و مقاوم)، انعطاف برای کاربرد در طرح های معماری مختلف و کاهش اثرات زیست محیطی می گردد.
• مقاومت این نوع از بتن در برابر بارهای لرزه ای بالاست.
• مقاومت این نوع بتن در برابر شرایط مختلف جوی بسیار زیاد است. همچنین احتمال یخ زدگی در این نوع از بتن نسبت به بتن های معمولی بسیار کمتر است.

بتن GFRC

از دیرباز بشر به دنبال راهی برای ایجاد زیباسازی محل زندگی خود بوده است مصالح نمای ساختمانی طی سال های متمادی تغیرات بسیاری کرده و از مصالح ساده سنگی تا مواد مرکب تغییر یافته اند. هرچند مصالح سنگی دارای محاسن بسیاری هستند، با این وجود دارای برخی نواقص نیز هستند. از این جمله می توان به وجود درزه و حفره های طبیعی اشاره کرد. به همین خاطر بشر سعی بر آن داشته و با ساخت مواد مرکب علاوه بر تامین نیازهای خود این نواقص را نیز برطرف سازد د راین میان یکی از زیباترین وپرمصرف ترین سنگ نماهای طبیعیف سنگ های تراورتن است اما این سنگ ها به دلیل رگه های آهکی و حفرات ناشی از حباب گازهای چشمه های آب گرم، دارای استحکام کم تری نسبت به سایر سنگ های تزیینی هستند به دلیل استحکام و عمر کم، موارد استفاده از این سنگ ها به نمای دیوار محدود می شود.
امروزه و با پیشرفته روزافزون تکنولوژی، تولید سنگهای طبیعی با ترکیبات بسیار ویژه ای انجام می شود که دست کمی از سنگ های طبیعی ندارند. به همین دلیل افرادی که نمی خواهند هزینه های زیادی را برای نماهای مختلف ساختمان انجام دهند، ترجیح می دهند تا از سنگ های مصنوعی استفاده کنند. در این بین انتخاب سنگ مصنوعی مناسب نیز به یکی از دغدغه های این افراد تبدیل شده است.

سنگ تراورتن مصنوعی
مقاوم در برابر نفوذپذیری آب.
نامحدود بودن تولید این سنگ در اندازه های گوناگون.
نصب کاملاً راحت این گونه از سنگ ها نسبت به سنگ های طبیعی.
دارا بودن وزن سبک تر که در نتیجه کاهش وزن کلی ساختمان را در پی خواهد داشت.
زیبایی و دید بسیار عالی.
تولید در رنگ و مدل های بسیار زیاد​

مزایای استفاده از تراورتن سفید مصنوعی
بتن اکسپوز
تایل های بتن اکسپوز به تایل های بتنی گفته می شود که سطح نمایان نهایی کار با استفاده از بتنی صاف و صیقلی اجرا شود و بر روی آن پوشش بتنی متریال دیگری اجرا نشود بنا بر این در این نوع بتن ها، کیفیت ظاهری و سطحی بتن. از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در سالهای اخیر و با توجه به رشد طراحی های مدرن و اکسپوز صنعتی استفاده از این متریال بویژه در سازه های عمومی و بناها و سازه های معماری پررنگ تر شده است.
طراحی های بتن اکسپوز تنها محدود به تایل های پیش ساخته برای استفاده در دیوارهای ساختمان نمیشود و این تایل ها میتوانند برای کف و پله نیز مورد استفاده قرار گیرند. در سالهای اخیر طراحی های مدرن به سمت استفاده از بتن اکسپوز در تمامی عناصر ساختمانی رفته است و حتی طراحی های وسایل خانه از جمله میز ها روشنایی ها گلدان ها و سایر عناصر با بتن اکسپوز بیش از پیش محبوب شده است.
در مورد نصب تایل های بتنی نما ، محصولات تولیدی این مجموعه قابلیت اجرا هم به صورت خشک و هم تر را دارد. نصب تر شامل نصب با ملات و یا چسب است که در مورد تایل های بتنی نصب با چسب نسبت به ملات ارجحیت دارد چرا که نصب ملاتی ممکن است سطح کار را کثیف کرده و در زیبایی نهایی کار تاثیر بگذارد.  نصب خشک نیز میتواند با روش پین گذاری در تایل و سپس پیچ کردن تایل به شاسی کشی پشت کار انجام شود و یا با استفاده از پیچ تایل ها از جای رول بولت های روی تایل به دیوار و یا شاسی کشی پشت پیچ شوند.

تایل های بتن اکسپوز بسیار مقاوم در برابر شرایط مختلف جوی و آب و هوایی هستند و در سرما و یخبندان نیز دچار تغییر و یا مشکل نمیشوند که البته لازمه ی این امر نصبی اصولی و مطابق با استاندارهای نصب تایل ها بتنی است.
مزایای استفاده از بتن اکسپوز
مواد اولیه بتن اکسپوز، همان مواد اولیه بتن می باشد بنابراین دارای طول عمر بالایی است.
به دلیل مقاومت در برابر شرایط جوی، عملیات اجرایی آن در تمام فصول سال قابل اجرا است.
قابلیت تولید و اجرا در ابعاد و اندازه های متنوع و مختلف را دارد.
استفاده از بتن اکسپو
ز این امکان را به طراحان می دهد که هیچ گونه محدودیتی در ابعاد دلخواه خود نداشته باشند و طرح و نقشه خود را دقیقا مطابق با سلیقه خود پیاده سازی نمایند.
سرعت اجرای بالایی دارد و زمان اجرای پروژه نسبت به خیلی از مصالح دیگر کمتر است.
قابلیت نصب با ملات و یا اتصالات خشک را دارد.

سنگ دکوراتیو
مزایای سنگ های دکوراتیو تابان
سنگ های دکوراتیو  از جمله محصولات نوین ساختمانی می باشد که متشکل از خرده سنگ، آب، رزین های اپوکسی و مواد بازیافتی طبیعی به کار گرفته شده در طبیعت می باشد.
این سنگ ها را می توان به این دلیل جزو خانواده محصولات سبز نامید که  استفاده روز افزون از محصولات این خانواده باعث جلوگیری قابل توجهی از تخریب منابع طبیعی از جمله کوه ها می باشد.
سنگ دکوراتیو تابان مقاومت قابل توجهی در برابر نفوذ و جذب آب سطحی  و همچنین شوک حرارتی دارد که این ویژگی ناشی از افزودن پلیمر در فرایند تولید محصول می باشد که نسبت مندرج در جدول ، بسیار پایین تر از سنگ طبیعی می باشد. این مقاومت باعث می گردد تا سنگ های دکوراتیو تابان در برابر برودت تا 40- و حرارت تا 70+ در شبانه روز دچار فرسایش، شکستگی و ترک خوردگی نگردند.
استحکام خمشی قابل توجه به میزان حدود 8 مگا  پاسکال (Mpa)  که به طور میانگین دو برابر استاندارد 755 می باشد از جمله مزایای این محصول است که در مقایسه با برخی از سنگ های طبیعی دارای مقاومتی بیشتر می باشد.

تنوع در طرح و نقوش برجسته همچون طرح های صیق، چرمی، بادبر، چوب و …
متنوع در رنگ (بیش از ۵۰ کد رنگ) همچون رنگ های رگه دار، ساده
امکان ساختن رنگ های جدید و پیشنهادی
کاهش صدمات ناشی از آوار بدلیل سبکی وزن
طول عمر بالا
کاهش هزینه تمام شده ساخت و ساز

سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی ترکیبی از سنگ‌ های طبیعی با مواد افزودنی دیگر است که مواد اولیه سنگ مصنوعی شامل ترکیباتی نظیر سیمان و افزودنی های پلیمری است که سبب کاهش وزن و نصب سریع تر در آن ها خواهد شد. ایده ساخت سنگ مصنوعی به واسطه افزایش زیبایی و تنوع طرح و رنگ در نمای داخلی و نمای بیرونی ساختمان ها، سنگ فرش و کف پوش ها و همچنین محوطه سازی های بیرونی پدید آمد. تولید سنگ مصنوعی، پاسخی به نیاز سلیقه های مختلف در طراحی و فاکتورهای فیزیکی و مکانیکی با کیفیت و هزینه بهینه است.
وزن سنگ های مصنوعی بسته به مدل آن ها مختلف است و در رنج 15 کیلوگرم بر متر مربع در قطعات کوچک تا 37 کیلوگرم بر متر مربع در مدل های بزرگ قرارمی گیرد، اما قطعات ساخته شده در شرکت تابان وزنی بین 11 کیلوگرم بر متر مربع تا 28 کیلوگرم بر متر مربع را دارند.
رنگ سنگ های مصنوعی در گذر زمان از بین نمی رود چرا که رنگ این سنگ ها با استفاده از مواد بازیافتی طبیعی بدست امده است و در زمانی که سنگ در حال قالب گیری بوده، ثابت شده است.

 • سنگ های مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی وزن سبک تری دارند و اگر در نماکاری ساختمان به کار روند باعث کاهش بار وارده بر ساختمان می شوند و اثرات تخریبی کمتری در اثر وقوع زلزله به جا می گذارند.
 • سنگ های مصنوعی در برابر جذب آب نفوذ ناپذیر هستند.
 • هیچ گونه محدودیتی در تولید ابعاد مختلف سنگ وجود ندارد و این سنگ ها را با توجه به کاربرد آن در سایزهای دلخواه می توان تولید کرد.
 • سنگ های مصنوعی استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل جوی دارند و به راحتی دچار آسیب نمی شوند.
 • نصب این سنگ ها نسبت به سنگ های طبیعی راحت تر بوده و به مدت زمان کمتری نیاز دارند.
 • سنگ مصنوعی در طیف وسیعی از طرح و رنگ تولید می شود و نمایی شبیه سنگ طبیعی دارد.
مزایای سنگ مصنوعی
نرده و صراحی و جدول
نرده صراحی یکی از نماهای سنگ مصنوعی مناسب برای ساختمان های امروزی است. از نرده صراحی می شود هم در فضاهای بیرونی و هم فضاهای درونی خانه استفاده کرد.
نرده صراحی یکی از شیک ترین نرده هایی است که در ساخت و ساز ساختمان ها و آپارتمان های خود می توانید از آن استفاده کنید. نرده صراحی به شکل ها و فرم های متفاوتی ساخته می شود. و به  خاطر  جنس ماده اصلی آن ها مقاومت زیادی دارد. به همین خاطر استفاده از آن ها امروزه بیشتر شده است.
نرده های تولیدی شرکت تابان دارای سطح صیقلی و براق است و در انواع رنگ ها و طرح ها با مواد کاملا با دوام ساخته می شود. قطعات تولیدی شرکت تابان دارای مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط خاص جوی و تغییرات آب و هوایی می باشد. این قطعات قابلیت سفارشی در طرح ها و رنگ های مورد نظر مشتری را دارد.

 • استحكام چندین برابر و زیبایی منحصر بفرد محصول در مقایسه با محصولات مشابه سنگی و بتنی.
 • خود رنگ بودن محصول و عدم تغییر رنگ در سالیان متوالی.
 • تولید محصول با رنگ دلخواه مشتری ( کاملاً مشابه نمونه سنگ ارائه شده از سوی مشتری).
 • استفاده از میلگرد در داخل محصول بمنظور افزایش قدرت و استحكام در بتن .
 • توان فشاری فوق العاده بالا ، عدم جذب آب ، ضد اشعه و ....
 • نصب آسان و کم هزینه نسبت به محصولات مشابه سنگی و بتنی .
 • قیمت بسیار ارزان در مقایسه با محصولات مشابه سنگی و بتنی.
مزایای نرده و صراحی های تابان بتن

کفپوش پلیمری یا موزاییک پلیمری و یا بتن پلیمر شده کفپوشی است که در دسته محصولات سنگ مصنوعی فوق متراکم قرار می گیرد و در حقیقت نوعی بتن خود متراکم است که این تراکم را از طریق فرآیند پلیمریزاسیون (رزین سنگ مصنوعی و یا رزین پلیمری) بدست می آورد. ترکیبات پلیمری و افزودنی های شیمیایی (رزین سمنت پلاست) چسبندگی بین تمام اجزاء را ایجاد کرده و مقاومت موزاییک پلیمری را زیاد می کند و همچنین رنگ مواد بازیافتی که مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش و محیط های قلیایی می باشند رنگ مورد نظر را به موزاییک پلیمری میدهند. کفپوش های پلیمری به دلیل جذب آب پایین و تراکم بالا اجزا مقاومت بسیار بالایی در آب و هوای سرد(بهترین کفپوش برای شرایط جوی ومناطق سرد) و وضعیت یخبندان دارند.

کفپوش پلیمری

مزایای کفپوش پلیمری
 • مقاومت خمشی بالا
 • مقاومت سایشی بالا
 • میزان جذب آب پایین
 • تولید در رنگهای متنوع
 • استفاده از رنگدانه های Anti uv
 • چسبندگی مناسب به ملات هنگام اجرا